Każdy z nas często przesadza z jedzeniem, urządzamy sobie maratony kulinarne w weekendy i święta nie bacząc na porę roku. A potem pojawia się ucisk i ból po prawej stronie w okolicy brzucha, to znak że nasza wątroba jest przepracowana i nie jest w stanie tak dobrze oczyszczać nasz organizm jak robiła to do tej pory.  Jednak intensywna eksploatacja może doprowadzić do jej uszkodzenia w takim stopniu, że nie będzie szans aby sama się zregenerowała.

Wiele funkcji wątroby

Choć wątroba jest bardzo ważna i bardzo pracowita to do póki nie zacznie nas boleć nie dbamy o nią. Do jej zadań należy produkcja żółci, która jest konieczna w procesie trawienia jak i heparynę, która jest odpowiedzialna za krzepliwość krwi oraz produkuje białka odpornościowe. Dodatkowo działa jak olbrzymi magazyn gdzie przechowuje się:

 • witaminy A, D, B12,
 • znaczną ilość żelaza,
 • glikogen.

Do jej zadań należy również przetwarzanie tłuszczów, węglowodanów, białek, składników mineralnych oraz witamin. Jednak najważniejszą jej funkcją jest odtruwanie organizmu oraz neutralizacja szkodliwych substancji, które trafiają do naszych ciał. Tak więc nie warto jej narażać na dodatkową pracę.

Co pomoże na szybkie oczyszczenie wątroby?

Najczęściej stosowaną metodą na oczyszczenie wątroby jest wprowadzenie diety. Ma ona za zadanie uwolnić ją od zanieczyszczeń oraz przyśpieszyć jej regenerację. Aby w pełni odtruć wątrobę dietę trzeba stosować przez 8 tygodni. Choć na pierwszy rzut oka wydawać się może, że to będzie katorżniczy czas umartwiania się, to jesteś w błędzie. Wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad. Na początku ważna jest ilość posiłków jakie zjadasz w ciągu dnia z trzech obfitych przejdź na 5- 6 ale o mniejszej wielkości. Oprócz tego jak jemy ważne jest też jak przygotowujemy to co się da zjadaj w postaci surowej – rób różnego rodzaju surówki, jednak nie wszystkie warzywa i produkty da się zjeść w postaci surowej. Wtedy należy przygotować produkt na parze albo ugotować w małej ilości wody. Alternatywą jest pieczenie oraz duszenie w wodzie z olejem roślinnym. Istotną kwestią jest również nie odgrzewanie posiłków. Oczywiście w tym czasie nie wolno spożywać alkoholu, kawy, słodyczy, smażonego oraz wysoko przetworzonego jedzenia.

Do diety można dodać picie ziół, których zadaniem jest przyspieszanie oczyszczania i regeneracji wątroby. Na rynku znajdziesz gotowe mieszanki ziół, które pomogą Twojej wątrobie. Hepa Vitale jest najlepszym tego przykładem. Znajdujące się w niej Czarnuszka Siewna, Babka Płesznik oraz największy sprzymierzeniec wątroby – ostropest plamisty, pomogą w ciągu tych 8 tygodni odmłodzić i polepszyć pracę tego ważnego organizmu. Wypijanie naparu z ziół dwa razy dziennie nie jest zbytnio kłopotliwe ani czasochłonne, wystarczy zamienić poranną herbatę na napar i gotowe. W tak prosty sposób można wspomóc naszą cenną wątrobę. Czytaj więcej o oczyszczaniu.

Jeśli objawy bólowe oraz złe samopoczucie nie znikają po kilkunastu dniach oczyszczania wątroby, warto skonsultować się z lekarzem i wykonać kilka badań aby wykluczyć poważniejsze choroby tego narządu.  Detoks wątroby jak każdy inny warto przeprowadzić z rozwagą oraz nie zapominać, że w każdym oczyszczaniu ważne jest picie dużej ilości wody. Oczywiście zabieg taki nie jest wskazany dla osób schorowanych oraz dzieci i kobiet w ciąży. Jednak warto czasem zastanowić się nad kolejnym przejedzeniem się czy też nadmiernym spożyciem alkoholu i zadbanie choć trochę o wątrobę.

9 Komentarzy pod postem “Co pomoże na szybkie oczyszczenie wątroby?”

 1. Tak, wątroba jest ważnym narządem, bez jej prawidłowego funkcjonowania nie można mówić o jakimkolwiek komforcie w życiu.
  Sama się o tym boleśnie przekonałam, ale na szczęście można to zmienić 🙂 i mieszanka Hepa Vitale w tym skutecznie pomaga.

  1. A to prawda akurat. Nie znam chyba nikogo kto by dbał o wątrobę i oczyszczał organizm, nie mając żadnych problemów ze zdrowiem, chyba że jest jakimś freakiem 😛

 2. @Dagmara, akurat muszę Ci przyznać rację co do tego. Wcześniej w ogóle nie brałam do głowy swojego zdrowia i nie myślałam o oczyszczaniu. Ale mądry człowiek po szkodzie, no trudno. HepaVitale pomogło mi odzyskać dawne zdrowie na szczęście. Myślę, że w wielu przypadkach tak jest, tylko nieliczni oczyszczają organizm z toksyn zapobiegawczo

 3. I dieta jest bardzo ważna i zioła. Bez diety zioła są trochę bezsensu, bo nie oczyszczasz organizmu z toksyn 😉

 4. Według mnie to wątrobą nie oczyści się w 8 dni, jeśli wcześniej nasza dieta była niezdrowa. Potrzeba do tego co najmniej kilku miesięcy…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *