Oczyszczanie wątroby z substancji toksycznych jest bardzo ważnym działaniem prozdrowotnym. Wątroba pełni ponad 500 różnych funkcji, aby zapewnić wszystkim procesom pracę bez zakłóceń musi być w pełni sprawna. Tymczasem dostarczamy wraz z pożywieniem, powietrzem oraz prze skórę mnóstwo toksyn, które zmuszają ją do cięższego wysiłku. W takiej sytuacji warto przeprowadzić oczyszczanie, uwolnienie jej od zanieczyszczeń, spowoduje to jej lepszą prace oraz pozwoli na utrzymanie prawidłowej wagi. Zregenerowana wątroba to plus dla całego organizmu.

Wskazania do oczyszczenia wątroby

Każdy z nas zna dzisiejsze realia, bardzo ciężko uniknąć stresu, wiecznego życia w biegu a do tego niezdrowa dieta, duża ilość wypijanego alkoholu oaz przyjmowanie nadmiernej ilości leków. Dokładając do tego brak aktywności fizycznej sprawi, że w naszych ciałach gromadzi duża ilość toksyn. Wątroba bardzo dobrze potrafi sobie radzić z takimi substancjami jednak kiedy dostarczymy zbyt dużą ilość może nie nadążyć z ich eliminacją.

Organizm nasz bardzo szybko daje nam znać, że jest zatruty, a pierwszym jego objawem jest zmęczenie. Dodatkowo pojawiają się problemy z układem trawiennym: ból brzucha, zaparcia, wzdęcia. Częstym objawem bywa również brak energii oraz problemy z cerą. W momencie kiedy  w organizmie znajdzie się zbyt wiele trujących substancji, to może doprowadzić do pojawienia się stanów zapalnych i przyczynić się do powstania różnych chorób.

Wątroba dieta oczyszczająca

Dieta oczyszczająca to inaczej dieta odtruwająca wątrobę, której głównym celem jest detoksykacja wątroby. Choć tylko wątroba w ciele człowieka potrafi się zregenerować w przypadku uszkodzenia nawet w 50 procentach oraz można usunąć jej część a po kilku miesiącach powróci do swojego rozmiaru. Niestety często jesteśmy winni za niszczenie jej właściwości. Znalezienie osoby dorosłej, której wątroba jest sprawna w 100% jest prawie niemożliwe.  Uszkodzenia dokonują toksyny pochodzące z jedzenia, używek czy też powietrza, bardzo mocno nadwyrężają ją leki, alkohol i nadmierne jedzenie.

Jednak najlepszym wyjściem aby pomóc i uwolnić ją od zanieczyszczenia, odmłodzić ją oraz przyspieszyć jej regenerację to zastosować kurację odtruwającą – czyli dietę. Aby całkowicie oczyścić wątrobę potrzebne jest osiem tygodni. Choć wydaje się to ogrom czasu, to dieta ta nie jest bardzo restrykcyjna, trzeba jedynie przestrzegać podstawowych zasad. Po pierwsze jeśli jesz trzy obfite posiłki to musisz zwiększyć ich ilość do 5-6 ale o mniejszej objętości. Podstawą jedzenia powinny być warzywa i owoce jeśli to możliwe w postaci surowej, najlepiej przygotowywać z nich różne surówki. Jeśli nie da się danego warzywa zjeść w formie surowej dozwolone jest ugotowanie go na parze lub w małej ilości wody. Taka sama obróbka dotyczy też mięs i ryb, niedozwolone jest smażenie, ale można je udusić lub piec w piekarniku w folii. Kolejną zasadą jest nie odgrzewania przygotowanych wcześniej posiłków musisz się starać aby szykować je na bieżąco.

Dieta przez pierwsze dwa tygodnie ogranicza produkty z listy a przez następne cztery kategorycznie zakazuje się ich jedzenia. Natomiast w ostatnich dwóch dozwolone jest, aby produkty z listy zakazanej pojawiały się czasami.

Z diety wyeliminuj:

 • przekąski słodkie i słone,
 • czerwone mięso,
 • tłusty nabiał,
 • grzyby.

Ważne jest również to co pijemy oczywiście niedozwolony jest alkohol oraz kawa czy czarna herbata.

Wspomaganie w trakcie oczyszczania wątroby.

Aby uzyskać lepsze efekty dobrze jest połączyć je z innymi kuracjami. Warte polecenia jest picie soku z żurawiny i jabłek lub wykorzystanie ziół które są dobroczynne dla naszego organizmu. Oczywiście trzeba wybrać odpowiednie zioła. Jeśli nie masz zbytnio rozeznania w tej kwestii, warto zaopatrzyć się z w gotowe mieszanki ziół – Hepa Vitale. Składa się on tylko z 3 ziół:

 • Ostropest plamisty-  to pierwszy składnik na liście preparatu.  Zioło to uważa się za najlepszego przyjaciela wątroby. Działa on oczyszczająco oraz wspomaga regenerację.
 • Czarnuszka Siewna –  ma działanie przeciwzapalne oraz przeciwnowotworowe.
 • Babka Płesznik – oczyszcza oraz eliminuje problemy z żołądkiem.

Wystarczy zażywać je dwa razy dziennie na przykład zamiast kawy czy herbaty. Dobrym rozwiązaniem jest również wprowadzenie aktywności fizycznej. Nie trzeba od razu przygotowywać się do maratonu jednak codzienny spacer szybkim tempem lub wizyta na basenie poprawi przemianę materii a to spowoduje szybsze oczyszczanie.

Dieta oczyszczająca wątrobę to nic trudnego, choć może wydawać się, że czas jej stosowania jest długi. To warto zwrócić uwagę na korzyści z niej płynące. Zdrowa wątroba to zdrowy cały organizm, a to powinno stać się naszym priorytetem.

11 Komentarzy pod postem “Czy dieta oczyszczająca wątrobę wystarczy?”

  1. Mi też się podoba 🙂 Jest dużo konkretnych informacji, które nie namawiają do niczego tylko jasno mówią co i jak w przypadku oczyszczania wątroby z toksycznych substancji

 1. Oczywiście, że tak – zawsze to powtarzam, dieta jest najważniejsza!
  Jeśli chcemy oczyścić wątrobę, to powinniśmy postawić przede wszystkim na dietę!

   1. No nie jestem tego pewien.. Chyba, że zioła też zaliczają się do diety. Oprócz jedzenia tego co oczyszcza to piję hepavitale. Są bardzo spoko, bo nie boli mnie tak po nich brzuch czy któryś z tych organów sam nie wiem 😛 cena nie jest najniższa ale mam paczkę już od dobrych kilku miesięcy więc to lepsze niż jakieś suple witaminowe w wysokiej cenie

 2. Nie dziwię się, że teraz wiele osób cierpi na problemy z trawieniem. Patrząc na naszą dietę, ilość snu i stres to jest jakaś masakra. Musimy w końcu zmienić sposób odżywiania się, bo będziemy co raz krócej żyli i będzie za późno na oczyszczanie wątroby 🙁

 3. ooo ostropest bardzo dobrze działa na wątrobę z tego co pamiętam :)Nie myślałam o tym, żeby połączyć go z innymi ziołami, ale chyba spróbuję

  1. Niewskazane, chodzi o to, że podczas oczyszczania wątroby z toksyn oczyszczasz się również z alkoholu, który ma wpływ na wątrobę. Nie wytrzymasz 8 tygodni bez alko? Może dla niektórych to być faktycznie trudne, ale jak pijesz tylko do obiadu, to możesz zamienić np na sok żurawinowy 🙂

 4. Ja tak właśnie odstawiłam kawę 🙂 Zaczęłam pić zioła na oczyszczenie wątroby, teraz czuje się zupełnie inaczej. Po kawie było mi ciężko, niby byłam bardziej pobudzona, ale tylko na chwilę. A jak już zacznie się detoks to kawa tak naprawdę nie jest potrzebna 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *