Czym jest detoksykacja organizmu?

Ostatnimi czasy coraz częściej słychać o detoksykacji organizmu, w okresie wiosennym oraz jesiennym większość gazet oraz programów telewizyjnych zachęca nas do przeprowadzenia oczyszczania organizmu jednak nie każdy z nas zdaje sobie do końca sprawę czym w rzeczywistości jest detoksykacja i dlaczego ma tak istotne znaczenie dla naszego organizmu.

Detoksykacja czyli odtruwanie

Choć istnieje moda na to słowo to detoksykacja nie jest niczym nowym. W naszych ciałach proces ten przebiega codziennie. Podczas naturalnej detoksykacji organizm pozbywa się wszystkich nagromadzonych szkodliwych substancji. Za to zadanie w naszym organizmie odpowiada wątroba oraz nerki i częściowo jelita. Jednak największą pracę w odtruwaniu naszego organizmu przypada wątrobie. To ona jest odpowiedzialna za oczyszczanie krwi z toksyn i zbędnych związków metabolicznych oraz produkuje żółć która eliminuje tłuszcze. Większość z tych rzeczy wątroba rozkłada do substancji nieszkodliwych, które następnie usuwane są z naszego organizmu z kałem i moczem. Tak więc jeśli chcesz przeprowadzić poprawnie oczyszczanie organizmu w pierwszej kolejności powinieneś zadbać o wątrobę.

Najczęstsze błędy popełniane w trakcie oczyszczania organizmu

Największym mitem w kwestii detoksu jest prowadzenie głodówki. Powstrzymywanie się od przyjmowania pokarmów przez 1-2 dni nie spowoduje usunięcia toksyn z organizmu. Postępowanie takie może przynieść więcej szkody niż pożytku. Zamiast dnia, w którym będziesz spożywać tylko wodę zastosuj jednodniową dietę owocowo – warzywną.

Restrykcyjna dieta to też nie najlepsze wyjście aby oczyścić organizm, nie musi też być ona bardzo niskokaloryczna. Nasz organizm bardzo dobrze radzi sobie w oczyszczaniu, jednak zbilansowane menu oraz dostateczna ilość aktywności fizycznej oraz ograniczenie kawy i alkoholu. Na pewno w oczyszczaniu pomogą.

Jak powinien wyglądać dobra detoksykacja organizmu

Aby dobrze przygotować się do przeprowadzenia detoksu na klika dni przed warto z jadłospisu wykreślić następujące produkty:

  • ciężkostrawne potrawy,
  • czerwone mięso i wędliny,
  • słodycze i słodkie napoje,
  • kawę,
  • nabiał,
  • zmniejszyć ilość produktów zbożowych.

Warto też już pić kilka dni przed większą ilość wody oraz jeść więcej świeżych i surowych warzyw i owoców. Znajdujący się w nich błonnik pomoże w oczyszczaniu organizmu. Spowoduje to, że nasz organizm stopniowo przygotuje się do oczyszczania spowoduje to lepsze efekty w trakcie detoksu.

Kolejna sprawa to wykorzystanie dobroczynnego działania ziół w trakcie oczyszczania organizmu. Warto zaopatrzyć się w mieszanki ziół. To o wiele lepsze rozwiązanie niż herbatki przeczyszczające, które działają silnie przeczyszczającą i owszem wyeliminują złogi ale jednocześnie pozbywają się dobrej flory bakteryjnej. Trzeba znaleźć dobrą mieszankę ziół lepiej szukać takich jak Hepa Vitale, która jest całkowicie naturalna i tak skomponowane aby w bezpieczny i odpowiedni sposób oczyścić organizm i wesprzeć wątrobę.

Skuteczna detoksykacja organizmu to najpopularniejszy zabieg z medycyny naturalnej. Nic dziwnego, gdyż przynosi gro korzyści dla Twojego ciała jak i ducha. Oczywiście trzeba mieć na uwadze, że powinny go wykonywać osoby zdrowe bez problemów z chorobami serca.

Powered by WordPress