Czym oczyścić organizm z toksyn?

Obfitujące w cukry proste, wysokokaloryczne oraz tłuszcze pochodzenia zwierzęcego potrawy, to w szczególności przyczyny gromadzenia się toksyn w organizmie, które powodują zanieczyszczenie organizmu oraz zaburzają jego funkcjonowanie. Również wpływają na nasze samopoczucie, a także na wygląd skóry oraz stan włosów, a to wszystko prowadzi do przyśpieszonego procesu starzenia się. Minęła zima więc warto zadbać o siebie, zmienić swoją dietę a co za tym idzie styl życia, a co najważniejsze wykonać terapie oczyszczającą.

Jakie symptomy daje nam organizm – kiedy wykonać detoks

Objaw który pojawia się jako pierwszy w momencie skumulowania się w naszym ciele toksyny to chroniczne zmęczenie, którego nie możemy się pozbyć. Nic nie daje dobry wypoczynek, wysypianie się. Choć to bywa czasem trudne do osiągnięcia, gdyż kolejnym objawem jest bezsenność oraz problemy z koncentracją. Ponadto pojawiają się również objawy zewnętrzne – pogorszenie kondycji włosów i paznokci oraz zły wygląd skóry. Jednak najbardziej charakterystycznymi problemami w takcie nagromadzenia się toksyn są problemy z układem pokarmowy – zaparcia, bóle brzucha czy też wzdęcia.

Czym oczyścić organizm z toksyn?

Zmiany warto wprowadzać już od samego rana. Postaw na poranne oczyszczanie, od razu po przebudzeniu opłaca się zmobilizować Twój przewód pokarmowy do pracy. Pomoże Ci w tym wypijanie letniej wody z wyciśniętym sokiem z cytryn lub łyżka octu jabłkowego oraz 10 przysiadów. Spowoduje to usprawnienie przewodu pokarmowego. Cytryna jak i ocet jabłkowy zawierają w sobie dużo witaminy C, która usuwa wolne rodniki tlenowe.

Płyny w trakcie detoksu są szalenie ważne i bardzo mocno pomagają w oczyszczaniu organizmu. Oczywiście podstawą jest wypijanie co najmniej 2 litrów wody co dziennie. Woda to najlepszy czynnik oczyszczający organizm.

Kolejnym dobrym rozwiązaniem w oczyszczaniu organizmu jest wypijanie codziennie świeżo wyciśnięte lub zmiksowane soki z warzyw i owoców. Najlepiej nadadzą się do tego:

  • seler,
  • brokuł,
  • natka pietruszki,
  • szpinak,
  • pomidor.

Do wzmocnienia lub urozmaicenia soków warzywnych można dodać sok z cytryn oraz jabłek ale dobrze sprawdzą się również:

  • kiwi,
  • melon,
  • truskawki,
  • maliny.

Oczywiście do ich przygotowania można wykorzystać przyprawy takie jak kardamon, cynamon oraz imbir, które również wspomagają oczyszczanie [tu znajdziesz więcej przepisów].

Kolejnym płynem działającym oczyszczająco na organizm są ziołowe napary. Jednak trzeba tu rozróżnić dobroczynne napary z ziół od przeczyszczających herbat. te drugie zamiast nam pomóc mogą bardzo mocno zaszkodzić. Częste ich stosowanie może doprowadzić do rozregulowania pracy jelit, a przy gwałtownym oczyszczaniu pozbywamy się również dobrych bakterii z jelit i nasz organizm zostaje wyjałowiony. Dlatego zaleca się wybieranie ziół, a w szczególności mieszanek ziołowych, takich jak Hepa Vitale. Znajdziesz w nim tylko ostropest plamisty, który bardzo dobrze wpływa na wątrobę, a oprócz tego czarnuszka siewna oraz babka płesznik. Cała trójka ma dobroczynny wpływ na układ pokarmowy w tym na dobre bakterie jelit oraz pozwoli pozbyć się uciążliwych zaparć. Warto wybierać gotowe mieszanki, tak dobrze skomponowane jak ta, gdyż dają pewność odpowiedniej proporcji. Dodatkowym plusem jest konieczność wypijania tylko dwóch filiżanek naparu a nie 6 jeśli zioła kupilibyśmy oddzielnie.

Oczywiście oczyszczanie organizmu spowoduje, że będziemy czuć się lepiej oraz poprawi kondycję naszego organizmu – to spowoduje przyspieszenie przemiany materii a co za tym idzie w łatwy sposób możemy zgubić kilka zbędnych kilogramów. Trzeba również pamiętać, aby detoks wykonywać regularnie ale nie cały czas – czyli jak we wszystkim najważniejsze jest zachowanie zdrowego rozsądku.

Powered by WordPress