Toksyny w naszym organizmie nie pojawiają się znikąd, choć nie jesteśmy w stanie w 100% się ustrzec przed nimi, to na pewno możemy je ograniczyć. Jeśli dużo pijesz alkoholu, palisz oraz masz problemy z trawieniem, a może na Twoim ciele wciąż pojawiają się jakieś krostki oraz jesteś wiecznie zmęczony i ociężały? To oznacza że prawdopodobnie masz problem z nadmierną ilością toksyn w organizmie. Pochodzenie toksyn może być różne, mogą one pochodzić z powietrza lub dostarczamy je wraz z pokarmami. Dlatego warto od czasu do czasu dostarczyć produkty organizmowi, które pomogą pozbyć się szkodliwych produktów.

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Czasami pojawiają się wskazania aby przeprowadzić detoks organizmu. Nie powinno odbywać się to częściej niż raz na miesiąc lub na dwa miesiące i nie powinien on trwać zbyt długo, najlepiej jeden góra dwa dni. Najistotniejszą kwestią jest nie przeprowadzanie głodówek. Choć wile osób żyje w przeświadczeniu, że głodówka to najlepszy sposób na oczyszczenie się z toksyn to nie wpływa to dobrze na nasze ciało. Jeśli już wyznaczysz sobie konkretny dzień w jaki będziesz go przeprowadzać warto z rozwagą zaopatrzyć się w produkty do jego wykonania, a powinny one być najwyższej jakości oraz ekologiczne.

Jak oczyścić organizm z toksyn domowe sposoby?

Przed rozpoczęciem jakiegokolwiek oczyszczania musisz zaprzestać dostarczania niezdrowego jedzenia do organizmu, tak więc kilka dni przed przestań spożywać alkohol i wyeliminuj z diety słodycze oraz wysoko przetworzone jedzenie a także smażone potrawy. Dobrym rozwiązaniem jest również rezygnacja z papierosów oraz kofeiny w każdej postaci. Kolejnym krokiem jest wprowadzenie odpowiedniej kuracji, jest możliwe łączenie paru metod aby efekt był lepszy. W domowym zaciszu możliwości przeprowadzenia detoksu mamy kilka, na przykład:

 • Aktywność fizyczna – jest szalenie ważna a niestety bardzo często pomijana w trakcie oczyszczania organizmu. Oczywiście nie trzeba od razu wykupywać karnetu na siłownie czy też kupować jakiś super sprzęt. Wystarczy jedynie regularnie ćwiczyć w zaciszu własnego domu, oczywiście jeśli zapiszesz się na jakiekolwiek zajęcia będziesz miała bat aby chodzić i będziesz bardziej zmobilizowany aby wytrwać. Niesie to za sobą bardzo dużo korzyści dla twojego ciała.
 • Inną możliwością jest przeprowadzenie detoksu za pomocą warzyw i owoców. Cała trudność polega na tym, że muszą być one bardzo dobrze dobrane – powinny mieć bardzo niski indeks glikemiczny. W tej metodzie bardzo ważna jest rezygnacja z substancji szkodliwych.
 • Zioła to kolejna metoda, która ma zbawienny wpływ na nasz organizm. Pomagają i przyspieszają usuwanie toksyn z organizmu. Oczywiście nikt z nas nie musi być znawcą w tym temacie aby korzystać z dobrodziejstw płynących z roślin. Warto w tej kwestii wesprzeć się na specjalistach i wybrać gotową mieszankę ziół takie jak Hepa Vitale. Jej skład skomponowany jest tak aby jak najlepiej wspomóc pracę organizmu w trakcie oczyszczania. Istotną kwestią tego specyfiku jest jego w 100 % naturalny skład i prostota, gdyż w składzie znajdziesz jedynie trzy najbardziej skuteczne zioła w idealnej proporcji. Systematyczne spożywanie, spowoduje oczyszczania organizmu co jest szkodliwe dla naszego organizmu dla tego warto wprowadzić najszybciej rozpocząć kurację.
 • Dobrą metodą na oczyszczenie organizmu jest jego odpowiednie nawodnienie płynami. Warto pić zioła ale oprócz tego trzeba pić wodę. Duża ilość wody, spowoduje ułatwienie wydalania toksyn z organizmu. Dobrze nawodniona wątroba pracuje wydajnej. Aby picie wody było jeszcze bardziej skuteczne warto dodać do nich owoce i warzywa aby podkręcić jej działanie. Wato dodawać cytrynę, imbir, grejpfrut lub ogórek.

W jaki sposób potrzymać efekt detoksu

Aby efekty utrzymały się jak najdłużej powinniśmy powoli powracać do normalnej diety, czyli trzy dni po detoksie unikamy produktów szkodzącym nam. Następnie do codziennych nawyków warto dodać picie letniej wody z cytryną odrazu po przebudzeniu aby rozkręcić swój metabolizm oraz nie rezygnować z aktywności fizycznej. Nie można również zapomnieć o wyciszeniu się, zwolnienie pędzącego trybu życia również przyczyni się do lepszego samopoczucia.

Jeśli chcesz stosować bezpieczne i kontrolowane oczyszczanie organizmu we własnym domu, to na dobre odstaw alkohol i cukier a do tego regularnie spożywaj zioła. Efekt jaki dzięki temu osiągniesz będzie o niebo lepszy niż planowany detoks. Dzięki tak prostym zmianom można uniknąć kłopotów z toksynami w organizmie. Za co Twój organizm na pewno C się odwdzięczy w postaci lepszego samopoczucia, oraz kondycji.

7 Komentarzy pod postem “Jak oczyścić organizm z toksyn domowe sposoby?”

 1. Ja staram się pić przynajmniej 1,5 l wody dziennie + co jakiś czas piję herbatki ziołowe 🙂 I czuję się wyśmienicie!

 2. No to ja mam na pewno dużo toksyn w organizmie. Bo piję często alkohol, pale papierosy i jem kebaby nawet kilka razy w miesiącu

  1. To jak Ty funkcjonujesz? Mi już dawno wysiadłaby wątroba. Musze oczyszczać co najmniej kilka razy do roku wątrobę, bo inaczej byłoby kiepsko. Każdy w sumie ma inną odporność, więc uważaj na siebie, bo to długo nie będzie trwało, taki sposób odżywiania się

  1. Niby powinno się 2l, ale ja też wypijam 1,5l wody + herbatki ziołowe i soki warzywne, myślę, że to wystarczy 🙂

 3. Aby oczyścić organizm z toksyn wystarczy, że zrezygnuje się z tych szkodliwych produktów takich jak alkohol, cukier, sól, papiersoy itp. To ile toksyn już się wydali. Zioła bardzo dobrze wspomagają procesy trawienia. Polecam Hepavitale, składają się z ostropestu, czarnuszki i babki płesznik. pije juz od kilku tygodni i nie czuje się przynajmniej jak balon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *