Kremy przeciwzmarszczkowe w ostatnich latach stały się wręcz swego rodzaju standardem wśród osób, które chcą jak najdłużej zachować młody wygląd. To podstawa codziennej pielęgnacji wielu kobiet, a często już także wielu mężczyzn, bo przecież krem przeciwzmarszczkowy dla mężczyzn to nic złego, wręcz przeciwnie, to oznaka, że mężczyzna o siebie dba. Prawidłowo stosowane i przede wszystkim prawidłowo dobrane do wieku kremy przeciwzmarszczkowe, mogą zdziałać naprawdę cuda. Zwłaszcza, jeżeli zaczniemy używać ich odpowiednio wcześnie, zanim jeszcze na naszej twarzy zdążą pojawić się głębokie zmarszczki.

Składniki kremów przeciwzmarszczkowych

Jest w czym wybierać, jeżeli chodzi o kremy przeciwzmarszczkowe. Do popularnych składników, występujących w kremach na zmarszczki należą między innymi:


  • witaminy – szczególnie witamina C – przeciwutleniacz, zwalczający wolne rodniki oraz witaminy z grupy B, które przeciwdziałają powstawaniu zmarszczek, nawilżają i uelastyczniają skórę. Naturalnych ich źródłem jest np. wyciąg z eleuterokoka kolczystego.
  • filtry przeciwsłoneczne – wbrew pozorom to niezwykle ważny składnik preparatów na zmarszczki; nadmierne promieniowanie UV, docierające do naszej skóry, może mieć na nią wręcz fatalny wpływ; skóra wystawiana nadmiernie na ostre słońce, niepotraktowana żadnym filtrem przeciwsłonecznym, starzeje się ok. 10 razy szybciej niż skóra zabezpieczona filtrem! Warto o tym pamiętać wybierając krem przeciwzmarszczkowy.
  • ekstrakty roślinne – krem przeciwzmarszczkowy na bazie naturalnych ekstraktów roślinnych, w 100% naturalny, to produkt bardzo pożądany i poszukiwany; obecnie uważa się, że produkty naturalne, powodują rzadsze występowanie alergii i odczynów skórnych, są łagodniejsze dla naszej cery; w kremach przeciwzmarszczkowych wykorzystuje się często m.in. żeń-szeń syberyjski – jest to roślina, która ma unikalną zdolność do regeneracji i wzmacniania skóry, co przyczynia się do wzrostu jej napięcia. Jako naturalne dodatki stosuje się w kremach wyciągi z lawendy wąskolistnej – dla skóry wymagającej nawilżenia i wrażliwej, w celu złagodzenia podrażnień, czy też wyciągi z kasztanowca lub ruszczyka kolczystego – do skóry z problemem pękających naczynek lub zaczerwienień.

    Mialenia - skuteczny krem na zmarszczki.
    Krem przeciwzmarszczkowy Mialenia.

Aby znaleźć krem przeciwzmarszczkowy idealny, zazwyczaj trzeba przetestować wiele produktów z aptecznych i drogeryjnych półek, zanim trafimy na ten jedyny. Produktem, który bez wątpienia można polecić dla osób walczących ze zmarszczkami jest krem Mialenia. Jest to produkt w pełni naturalny, oparty o składniki pochodzące z darów natury.

Dzięki temu, jest bardzo delikatny i mogą spokojnie używać go osoby nawet bardzo wrażliwą skórą, skłonną do alergii i podrażnień. Co więcej, jest to krem bardzo uniwersalny – sprawdzi się świetnie także jako krem przeciwzmarszczkowy pod oczy. Kupując więc krem Mialenia, dostajemy produkt, który można stosować na całą twarz, ale także jako krem pod oczy przeciwzmarszczkowy.

Zmarszczki na twarzy

Jaki wiek, taki krem

Wiele kobiet, wybierając swój krem przeciwzmarszczkowy, pomija informację na opakowaniu, dotyczącą wieku, dla jakiego produkt jest przeznaczony. Jest to duży błąd, gdyż używając kremu do skóry bardziej dojrzałej niż nasza, tak naprawdę sobie szkodzimy. Zbyt silne i skoncentrowane składniki aktywne, powodują, że nasza skóra przestaje sama pracować, przyzwyczajając się do składników przeciwzmarszczkowych, które jej dostarczamy. Natomiast kremy zbyt słabe, przeznaczone dla młodszych osób, nie przyniosą nam oczekiwanych rezultatów.

Warto więc używać kremów przeciwzmarszczkowych, ale tylko takich dostosowanych do naszego wieku, Używanie takich kremów, warto rozpocząć już od młodych lat, aby zapobiec wcześniej pojawianiu się niechcianych zmarszczek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *