Temat oczyszczania organizmu w ostatnich latach stał się szalenie modny. Co rusz z radia czy telewizji dochodzą nas słuch o nowej diecie, metodzie czy szalenie przydatnym środku do oczyszczenia organizmu z toksyn. Dzisiejsze czasy sprzyjają do nagromadzenia się toksyn w organizmie: zła dieta, zanieczyszczenia z powietrza oraz bardzo mało aktywności fizycznej sprawiają, że nasz organizm ma coraz to większe problemy z poradzeniem sobie z nadmiarem substancji mu szkodzących. Dlatego też coraz modniejszy i potrzebniejszy jest detoks organizmu. W tej kwestii warto jednak nie szukać nowinek, a spojrzeć na metody wykorzystywane już od wieków. A więc Zioła oczyszczające organizm to kierunek jaki powinieneś obrać, aby pozbyć się toksyn ze swojego organizmu.

Dlaczego warto wybrać zioła?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta, zioła wykorzystywane są w różnych regionach oraz kulturach na całym świecie. A ich pomoc w różnych dolegliwościach oraz chorobach jest bardzo dobrze sprawdzona i udokumentowana, a co najciekawsze bardzo często producenci wykorzystują ich oczyszczające działanie w preparatach. Czy jest sens aby wydawać kupę pieniędzy na tabletki, które i tak w swoim składzie mają zioła? A może lepiej poświecić chwilę i poznać zastosowanie kliku z nich aby zakupić je i pić z nich napary? Do tego wiosenny czas to idealny moment aby zacząć oczyszczanie organizmu ziołami.

Jakie zioła oczyszczające wybrać?

Aby prawidłowo zadbać o swój organizm na początku warto poznać jakie zioła na co działają. Aby jak najlepiej dobrać je i żeby w naszej mieszance nie było zbyt dużej ilości ziół działających na to samo.

Ostropest plamisty to najlepszy przyjaciel wątroby, dzięki zawartej w sobie sylimarynie. Jest to niezbędne zioło w trakcie oczyszczania organizmu gdyż chroni wątrobę przed toksynami, pomaga jej się zregenerować oraz wspomaga jej pracę. Wątroba w naszym organizmie odgrywa ważną rolę – oczyszcza krew z toksyn, tak więc niezbędne jest odpowiednie wsparcie tego narządu w trakcie oczyszczania. Dodatkowo ostropest działa również ochronnie na miąższ nerek co jest bardzo istotne kiedy zażywamy dużo ziół moczopędnych.

Kolejnym ziołem bardzo dobrze sprawdzającym się w trakcie oczyszczenia to mniszek lekarski, i to nie tylko dlatego że jest on bogaty w minerały. Przede wszystkim świetnie stymuluje do działania wątrobę – wspiera produkcję żółci ale również pomaga wyrównać poziom cholesterolu. Każda część rośliny sprawdzi się dobrze od korzenia aż po liście. Mniszek lekarski bardzo dobrze działa również na układ pokarmowy oraz poprawia funkcjonowanie układu odpornościowego. Co do oczyszczania sprawdzi się dobrze w usuwaniu leków z naszego organizmu.

Babka płesznik to kolejna roślina godna polecenia dla oczyszczania organizmu, a konkretnie dobroczynne działanie mają jej nasiona. Wspomagają one wypróżnianie, po połączeniu z wodą wytwarza śluz który ułatwia przesuwanie mas zalegających w jelitach. Dzięki temu bardzo dobrze sprawdza się w oczyszczaniu organizmu ze złogów znajdujących się w jelitach. A dodatkowo poprawia florę bakteryjną jelit.

Ziarenka o olbrzymiej mocy bo tak inaczej mówi się o czarnuszce siewnej. Jej działanie jest przez wielu z nas niedocenione, bardzo dobrze chroni nerki oraz wątrobę. Nie ma dla niej znaczenia czym są spowodowane. Pozwala na szybkie oczyszczenie z toksyn i przywraca prawidłowy poziom markerów oksydacyjnych. Jednak to nie jedyne z jej zdolności, ma działanie antycukrzycowe, wpływa pozytywnie na układ rozrodczy, przeciwdziała powstawaniu kamieni nerkowych oraz działa przeciw wrzodowo na żołądek.

Twojej uwadze nie powinny uciec zioła które działają moczopędnie i napotnie. Pijąc wywary z takich ziół przyspieszysz oczyszczenie organizmu z toksyn, do tej grupy zalicza się zioła takie jak fiołek trójbarwny czyli pospolity bratek. Bardzo dobrze sprawdza się na sam początek detoksu ale nie tylko, napar z niego sprawdza się w leczeniu chorób skórnych.

Wyżej wymienione zioła oczyszczające dostępne są w każdej aptece i sklepie zielarskim. Jednak jeśli nie czujesz się na siłach warto rozejrzeć się za już gotowymi mieszankami ziół. W tej kwestii warto kierować się zasadą – 100% naturalnych składników. Przykładem takiej mieszanki, którą warto zakupić na początek swojej przygody z oczyszczaniem jest Hepa Vitale. Jest to bezpieczny produkt, gdyż składa się tylko z nasion ziół działających korzystnie na proces oczyszczania. Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz być spokojny, że nie zaszkodzisz swojemu organizmowi. Kolejnym plusem zastosowania gotowych mieszanek jest konieczność wypicia naparu góra dwa razy dziennie, jeśli kupimy zioła pojedynczo i nie wymieszamy ich to ilość wypijanych naparów może być ogromna. Po takim detoksie na pewno poczujesz się o niebo lepiej i a Twoje ciało będzie zdrowsze i będzie lepiej funkcjonować.

9 Komentarzy pod postem “Zioła oczyszczające organizm”

  1. Ja lubię i zioła, i soki np. sok z buraka, pokrzywy.

    Myślę, że dzięki temu mogę się poszczycić zdrową wątrobą.

    1. Popij sobie jakiś czas napary z ziół hepa vitale to zobaczysz, że to nie ściema. Oczyszczają organizm z toksyn najlepiej ze wszystkich ziół jakie piłam do tej pory, przez to, że ostropest jest połączony z czarnuszką i babką płesznik.

  2. Albo mają większe problemy ze zdrowiem. Teraz wiele młodych ludzi ma już problemy z jelitami, co jest spowodowane niezdrowym odżywianiem i częstym piciem alkoholu

  3. Ja tam się cieszę, że teraz zwraca się większą uwagę na zioła, przynajmniej jest większy wybór i zioła na wątrobę bardziej dostępne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *